Přezdívka:Isabela nebo Laysa
Věk:--
Bydliště:ČeskáRepublika:-)
Co bych o sobě řekla?Jsem normalní občas praštená holka.Blázen do povídek,příběhu,knih,pohádek,bájí atd.
Povaha:Milá,chytrá,arogantní,výbušná,tvrdohlavá.
Temperament:Melancholik
Stojím si za svým názorem,optimistická a jsem introvert.
Postava:šťíhlá až hubená
Vlasy:Hnědé
Oči:Hnědé
Brýle:Nosím stále
Kniha:Harry Potter,Pátračka Gilda,Krotitelka Dráčku
Hudba:The Pussycat Dolls,Lady GaGa,P!nk
Film:Underworld,Harry Potter,Van Helsing,Constainte
Barva:Černá,modrá,červená
Žánr hudby:pop,rock,metal
Žánr filmů:Horor,Akční,Dobrodružné,Fantasy
Email:laysa@email.cz
Icq:577-618-344
Skype:nemám
Klidně se ptejte a já vám budu odpovídat.
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Jes abys žil,nejes abys jedl...

 
 

3.Kapitola

Vytvořeno 17.11.2009 07:49:55 | Poslední změna 17.11.2009 07:50:33
3.kapitola - Mladá generace

John se s rozjasněnou tváří přiřítil k Nebelvírskému stolu a sedl si vedle Harryho z druhé strany. Harry byl tedy obklopen z jedné strany Sofií Blackovou a z druhé Johnem Lupinem. Proti němu byli Ron s Hermionou, kteří se překvapeně dívali na Johna a Sofii. Harrymu přišlo jakoby se do školy vrátili Poberti. Cítil se mezi nimi skvěle a říkal si, že jestli jsou po svých rodičích, mají se učitelé na co těšit. To v tu chvíli probíhalo hlavou i jejich rodičům schovaným v rohu a Brumbálovi, který se i přesto usmíval.

,, Nyní, když už jsou všichni zařazeni, bych vám rád něco oznámil. Jistě jste si všimli, že nám tu chybí někteří učitelé. Můžu vás uklidnit, že o nic nepřijdete a od zítra budete mít normální rozvrh," řekl Brumbál s úsměvem.

Od Nebelvírského stolu se ozvalo zklamané povzdechnutí a nesouhlasné vrčení.

,, Naši noví kolegové přijedou ještě dnes v noci, tudíž budou od zítřka již normálně vyučovat. Dále bych vám chtěl říct, že byly do výuky dány nové předměty a to souboje a kouzlení bez hůlky. Tyto předměty jsou povinné jen pro budoucí bystrozory. Ostatní je mají jako nepovinné předměty, do kterých se mohou přihlásit u svého kolejního ředitele. Zítra se dozvíte rozvrhy a budoucí bystrozoři tam již budou mít dány nové předměty. A nyní vám přeji dobrou chuť," tleskl Brumbál a na stolech se objevilo jídlo.

John se Sofií a Ronem radostně vyjekli a pustili se do jídla. Harry s Herm se na ně dívali a smáli se.

,, Hej, co je tady tak směšnýho?" otočila se na ně Sofie s kuřecím stehýnkem v ruce na půlce cesty k puse.

,, Vůbec nic, jenom bych nikdy neřekl do někoho jako jste vy, že se tak vrhnete na jídlo. Rona známe už natolik, že nás to nevyvede z míry," usmál se Harry.

,, No a? Tak máme hlad, nejedli jsme už hrozně dlouho," ozval se John.

,, Ne jenom před hodinou, kde jste ve vlaku spořádali nejméně deset kilo sladkostí," usmála se Hermi.

,, To nic nebylo, to byl jen takový menší zákusek," odvětila Sofie.

,, Doufám, že nedržíš dietu Hermi, víš, že je to hrozně nezdravý?" zeptala se Sofie.

,, Ne, ale to neznamená, že se tu budu cpát jako někdo kdo nejedl několik let," odvětila na to Hermi.

,, Ale Hermi, kluci mají rádi, když jejich holka jí normální jídlo a ne když si jen tak uždibuje," varoval jí John.

,, Tak to mám štěstí, že mám Rona, tomu to vůbec nevadí, ten toho spořádá za nás za oba," usmála se Hermi.

,, Že jo, zlato," podívala se na Rona.

,, Jaassnne ze jo," řekl Ron s plnou pusou.

Poberti v rohu sledovali svoje děti a překvapeně se dívali jak se John se Sofií ládují vším co jím přijde pod ruku.

,, No teda kluci, se divim, že to jejich žaludek vydrží," zasmál se James.

,, Náhodou Jamesi to má po mě a aspoň vím, že je to vážně moje dcera," řekl pyšně Sirius.

Remus s Lily vyprskli smíchy. ,, Ty se nemáš co smát Náměsíčníku. John jak vidim se taky zrovna neupejpá," ušklíbl se Sirius.

,, To víš, vlkodlak toho musí hodně sníst," obhajoval ho Remus.

,, Co kdybyste s tím přestali," napomenula je Lily.

,, Podívejte se už odcházejí a já chci slyšet co říkají," pobídla je Lily.

,, Měl si pravdu Jamesi, neznáme ani svého syna a to musíme napravit a jestli to znamená ho sledovat tak ať," řekne rozhodně Lily a zakrytá zneviditelňovacím kouzlem se vydá za naší pěticí.

,, No tedy Jamesi, máš na Lily špatný vliv," řekl Sirius.

,, Náhodou má pravdu," přidal se k ní James a následoval jí.

Remus se Siriem sice Harryho znali, ale přece jen jim zvědavost nedovolila zůstat. Pronásledovali pětici, která zatím beze slov šla stále výš až se zastavila ve třetím patře.

,, Tady, ale nejsou ložnice Nebelvíru," divil se Ron.

,, To nejsou, ale my si toho potřebujeme hodně co říct a Nebelvírská společenská místnost bude teď nacpaná k prasknutí," řekl Harry.

,, A co tady?" divila se Hermi.

,, No tedy Hermi, myslel jsem si, že tě to napadne hned, jak budeme v tomhle patře," divil se Harry.

,, Copak jste zapomněli na pátý ročník?"

,, Ty myslíš na BA?" zeptala se Hermi.

,, Jo myslim," přikývl Harry. ,, Takže jdeme asi do KNP," došlo Hermi.

,, Je to jediné bezpečně místo a navíc nás nebude nikdo rušit. Poslední dobou jsem tam chodil často, když jsem se chtěl něco naučit a nebo si jen tak pročistit hlavu," řekl Harry.

Po chvíli došli ke stěně s tajnými dveřmi a Harry prošel kolem stěny třikrát. Po chvíli se tam objevily známe dveře do KNP. Harry je otevřel a pozval všechny dál. James, Lily, Remus a Sirius se za nimi rychle proplížili ještě než se dveře zavřely.

,, Co je to za místnost?" divil se John.

,,To je Komnata nejvyšší potřeby. Objeví se vždycky když jí potřebuješ a je vybavena vším na co si jen vzpomeneš," vysvětloval Harry a posadil se do jednoho z pohodlných křesel, které komnata vyčarovala.

Ostatní ho napodobili a skrytí Poberti si sednuli na zem co nejblíže k nim.

,, Tak teď můžeme v klidu mluvit," řekl Harry.

,, Asi bychom měli začít my co," řekla Sofii. ,, To byste měli," souhlasil Harry.

,, Tak já začnu. Žila jsem do léta v Irsku se svojí babičkou z máminý strany. Máma zemřela, když jsem byla ještě hodně malá, takže už si jí ani moc nepamatuju. Mám, ale její fotky, které jsem našla schované v jednom z šuplíků. Vlastně díky těm fotkám jsem teď tady. Věděla jsem, že jsem čarodějka, ale na žádnou čarodějnickou školu jsem nechodila. Babička chtěla, abych se jako každý jiný věnovala normálnímu učení a ne magii. Ze začátku mi to nevadilo, protože jsem magii neznala, nevěděla jsem jaké to je, když můžeš dělat to o čem se malým dětem sní," začala Sofie.

,, Ale teď zpátky k těm fotkám. Na většině se pořád dokola opakovali stejní lidé. Máma, nějaká žena se zrzavými vlasy a krásnýma smaragdovýma očima. Na dalších byli, jak jsem se později dozvěděla můj otec Sirius a jeho přátelé ze školy. Jeden měl tmavě hnědé až černě vlasy, které byly dost rozčepýřené. Když se tak na tebe dívám, si mu hodně podobný," otočila se na Harryho.

Ten se jen usmál a vyzval jí, aby pokračovala. Poberti zatím schovaní měli co dělat aby to ustáli a nezačali se z plna hrdla smát. James obdivoval svého syna, které vypadal naprosto klidně a nedával znát, že by o tom něco věděl. Když jste se mu, ale podívali více do očí, viděli jste v nich veselé plamínky.

,, Když jsem zjistila kdo je můj otec, vyjela jsem ho hledat. Kdyby ještě žila máma asi bych to neudělala, ale chtěla jsem ho poznat. Když jsem ho našla, byl z toho poněkud mimo, no to je slabé slovo spíše na mě zíral," smála se Sofie.

,, Dlouho jsme si spolu povídali a on za mnou chodil den co den a vyprávěl mi svoje zážitky z dětství a já jemu zase o sobě. Bylo to skvělé a já byla šťastná, že mám alespoň někoho. Bylo mi divné kam pořád mizí, ale kdykoliv jsem se ho na to zeptala řekl, že má práci a že to není nic důležitého. Poté co mi vyprávěl o Bradavicích jsem se rozhodla, že je musím poznat. Chtěla jsem být konečně tam kam patřím a tak jsem napsala profesoru Brumbálovi, který mi odepsal, že můžu od září nastoupit," řekla Sofie.

,, A to je asi tak všechno."

,, A co ty Johne?" zeptala se Hermi.

,, No u mě to bylo trochu složitější, i když jsem měl štěstí, že jsem věděl kdo je můj otec. S tátou jsem se vídal vždycky párkrát za měsíc, aby to nikdo nevěděl. Bylo mi líto, že spolu nemůžeme jen tak nikam jít jako otec a syn, ale snažil jsem se spokojit s tím co jsem měl," začal John.

,, On by s tebou určitě rád někam šel, ale přece víš, že v jeho situace a v době která byla by to byla na míru pitomost. Remus je skvělý člověk, ale vlkodlactví přece jen dává člověku znamení, aby byl opatrný," přerušil ho Harry.

,, Ty znáš mýho tátu?" divil se John.

,, Ano, znám a mnoho jiných lidí," usmál se Harry a vyzval ho, aby pokračoval.

,, Táta nechtěl, abych šel do Bradavic, tedy alespoň prozatím, ale já jsem se rozhodl, že už se skrývat nebudu, chci konečně žít se svým otcem a používat magii, která je mojí součástí," dokončil John.

,, To bylo rozumné řešení a teď už by ti nějaké velké nebezpečí hrozit nemělo," usmála se Hermi.

,, Hermi má pravdu, i když nebezpečí je tu stále, ale už né v takové míře," souhlasil Harry.

,, No a co vy?" vyzvala je Sofie.

,, No já nejsem zrovna oblíbená studentka na škole," usmála se Hermi.

,, To víš, moji rodiče jsou mudlové a já jsem známá jako největší šprtka na škole. Naštěstí mám, ale tady Rona a Harryho, kteří se mě zastávají na každém kroku, jenom mě nikdy mrzí, že mi jeden z nich nevěří," otočila se Hermi na Harryho.

,, Nechci, aby sis něco takového myslela," řekl Harry.

,, Věřím ti tak moc, že bych ti svěřil do ruky i vlastní život, jsi nejlepší kamarádka jakou jsem kdy měl," ujistil jí Harry.

,, Možná, že sem, ale taky si nám mohl říct co hodláš udělat, taky si se s námi mohl rozloučit než jsi zmizel bůhví kam. Sakra Harry měli jsme o tebe hrozný strach. Každý den, když jsem četla Denního věštce, jsem jenom čekala kdy se objeví tvé jméno na seznamu mrtvých," téměř brečela Hermi.

Harry Hermi objal, aby věděla, že tu je a už nikdy nikam neuteče, ani nezmizí.

,, Já vím Hermi, taky jsem se o vás bál a každý den jsem na vás myslel, ale nemohl jsem vás vzít sebou. Dokázali jsme toho společně hodně, ale tohle byl jen můj boj. A rozloučit se? Kdybych to udělal neměl bych už sílu odejít, i takhle to bylo těžké to mi věř. Když jsem odcházel, byl jsem si téměř jistý, že vás už nikdy neuvidím," řekl Harry.

,, Já vím Harry, ale už to nikdy nedělej, slibuješ?" vzlykala Hermi.

,, Slibuju," pohladil jí po vlasech Harry.

Hermi se od něj odtáhla a usmála se.

,, Jsem ráda, že si zpátky," řekla Hermi.

,, To já taky Hermi, to já taky," usmál se Harry.

,, A co ty Rone?" otočila se po chvíli na Rona Sofie.

Ron sebou trhl, jak se lekl, ale usmál se a začal jim o sobě vyprávět, i když toho zrovna moc nebylo.

,, No co já, mám pět bratrů jednu sestru. Nebýt tady Hermi, tak bych neprošel ani prvním ročníkem," usmál se Ron.

,, Od léta jsem asi nejšťastnější člověk v Bradavicích, mám senzační holku, se kterou jsem se snažil začít chodit už od třeťáku, Harryho a navíc jsem ještě v Nebelvírském famfrpálovém týmu," řekl pyšně Ron.

,, Díky tady Harrymu není žádný rok v Bradavicích nudný, protože se pokaždé něco děje. Když už nás nehoní extra velcí pavouci, tak se nás snaží sežrat obří had," řekl Ron, ale s úsměvem.

,, No co, aspoň budu mít na Bradavice vzpomínky, jako nikdo jiný."

,, To jako fakt," vykulil oči John.

,, Jasně tak se zeptej tady Harryho," ukázal Ron.

,, Zřejmě budete chtít vědět odkud znám vaše táty,co?" zeptal se zcela zbytečně Harry.

,, Jo, to bychom chtěli," souhlasil John.

,, Rema a Siria znám asi tak čtyři roky. Ve třetím ročníku Sirius utekl z Azkabanu a schovával se poblíž Bradavic," začal Harry.

,, Ale proč zrovna tady, vždyť ho tu mohli najít," divila se Sofie.

,, Kvůli mě, chtěl, abych věděl, že je nevinný. Sirius je totiž můj kmotr," řekl konečně Harry.

,, Takže to si ty, ten jeho záhadný kmotřenec o kterém mi pořád nechtěl nic říct," svitlo Sofii.

,, Jo to sem já," usmál se Harry.

,, A odkud znáš mýho tátu?" zeptal se John.

,, Toho znám také od třeťáku, učil tady ten rok Obranu proti černé magii. Byl to fakt skvělý učitel a naučil mě patrona. Od té doby ho beru jako člena rodiny," řekl Harry.

,, Táta se nepochlubil, že učil," řekl John.

,, No ono se to na konci roku trochu zvrtlo, protože Snape všude rozhlásil, že je Remus vlkodlak a tak začaly do Bradavic chodit dopisy od rodičů, kteří nesouhlasili s tím, aby jejich děti někdo takový učil," vysvětloval.
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one