Přezdívka:Isabela nebo Laysa
Věk:--
Bydliště:ČeskáRepublika:-)
Co bych o sobě řekla?Jsem normalní občas praštená holka.Blázen do povídek,příběhu,knih,pohádek,bájí atd.
Povaha:Milá,chytrá,arogantní,výbušná,tvrdohlavá.
Temperament:Melancholik
Stojím si za svým názorem,optimistická a jsem introvert.
Postava:šťíhlá až hubená
Vlasy:Hnědé
Oči:Hnědé
Brýle:Nosím stále
Kniha:Harry Potter,Pátračka Gilda,Krotitelka Dráčku
Hudba:The Pussycat Dolls,Lady GaGa,P!nk
Film:Underworld,Harry Potter,Van Helsing,Constainte
Barva:Černá,modrá,červená
Žánr hudby:pop,rock,metal
Žánr filmů:Horor,Akční,Dobrodružné,Fantasy
Email:laysa@email.cz
Icq:577-618-344
Skype:nemám
Klidně se ptejte a já vám budu odpovídat.
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Jes abys žil,nejes abys jedl...

 
 

5.Kapitola

Vytvořeno 17.11.2009 07:45:07 | Poslední změna 17.11.2009 07:45:42
Epilog (opraveno) Lady Fénix


Odbíjela půlnoc. V rohu jídelny se objevily plameny a když zmizely, stáli tam tři lidé. "Dobrý?" Zeptala jsem se Remuse. Ten ze sebe dostal pouze. "Páni." Teprve nyní jsem se rozhlédla po jídelně. Bylo tam snad deset lidí. "Slečno Rahlová?" Pronesl ředitel nevěřícně. "Pane řediteli." "Rahlová?" Zeptali se naráz Sirius i Severus. "Na co si to tady hraješ, Mlafoyová!" Zařval Snape. Chytil mě za vlasy a silně zatáhl. "Zase si hraješ?" Zasyčel mi do obličeje. "Pusť mě, Severusi." Požádala jsem tiše. Ale nepustil mě. Přepálila jsem si tedy vlasy, podrazila Severusovi nohy a na mé kůži začaly tančit plamínky. "Ne." Ucukla jsem. Nechtěla jsem ho zranit, a tak jsem přešla ke krbu. Oheň, tancující na mé kůži se přesunul do krbu. "Jsi v pořádku?" Ptal se mě manžel s takovou něhou, jakou jsem neslyšela už dlouho. Vzdychla jsem a obrátila se na strýčka. „To je jeden z důvodů, proč jsem se chtěla sejít beze svědků.“ Ukázala jsem na vstávajícího Snapea.
Nad stůl se s ohnivými efekty přemístil fénix. „Co se děje, Natálie?“ Fénix něco zaskřehotal, ale tak rychle, že jsem jí nerozuměla. „Co, prosím?“ Zazpívala jsem. Natálie mi to pomaleji zopakovala. Višnu se oči rozšířily děsem. "Lorde Rahle!" Rozkřikla jsem se a obrátila se k ohni, který na sebe vzal černo-fialovou barvu. Z krbu přišel vysoký muž, oděný do černé košile a černých kalhot. Jeho oděv zdobily stříbrné ornamenty.


"Má drahá." Políbil mi ruku. "Co víš o démonech a chimérách ze svého světa?" Vypálila jsem bez obalu. "O démonech nic, protože se u nás prakticky nevyskytují. A chiméry jsou to vraždící stroje, ale ty jsou zavřeny v podsvětí." "Nyní už ne." Řekla jsem zkroušeně. "Cože?" Vykřikli oba mí manželé. "Pán všeho zla překročil zákony, které panovaly mezi našimi světy a vyvolal chiméry, aby zabily Harryho Pottera." "Sakra, to ale mění úplně celý náš plán." Stěžoval si Rahl. "Ne pojedeme podle plánu, až na pár maličkostí." "Jako třeba?" Ptal se mě Lupin (manžel). "Naší prioritou je Harryho ochrana a o tu se postarají Poberti." "Poberti? Jako Remus a Sirius? No promiň, zlato, ale to trochu nezvládnou." Zadívala jsem se manželovi do očí. "Měla jsem spíš namysli tebe, Remuse, strýčka, Siriuse, Jamese, Lily a asi k Vám přidám Lorda Rahla." "Cože?" "Slyšel si." Višnu, Dvanácterák mi utrhne hlavu, když se dozví, že 15 let žili s Lily jen rovinu od svého syna." "James od tebe bude požadovat, abys ho za Harrym vzal." Obrátila jsem se za Natalií. "Natý, leť za Glad, že jí moc prosím, ať sbalí Siriusovi nějaké věci, že spolu opět podnikneme nějakou pubertální akcičku." Fénix zaskřehotal, že rozumí a pohltily jej plameny. "Jdu pro Harryho." Oznámila jsem přítomným a zmizela v ohni. "Měl bys jít pro Jamse, Lupine (první manžel)."


Chlapecká ložnice pátého ročníku byla náhle ozářena plameny. Studenty to vyděsilo tak, že byli ihned vzhůru i přesto, že brzy bude jedna ráno a oni už tři hodiny spali. "Paní profesorko?" Divil se Semus a trochu sklonil hůlku. "Nemyslím, že jsem vás učila tak dlouho, abych si tenhle titul zasloužila, pane Fineganne." Obrátila jsem se na mladého Pottera." Vyvstal jistý problém, který je třeba vyřešit. Převlíkni se a až budeš dotkni se tohohle kamene." Opět mě pohltil oheň. "Glad?" Zvolala jsem. Z kuchyňských dveří vyšli Glendora a Sirius, manželé Blackovi. "Višnu, co se děj? Kam hodláte jít?" "Proč? Chceš jít s námi?" Škádlila jsem Glad svou dlouholetou kamarádku. "A víš, že jo!" "Beko!" Zavolala jsem na svou kmotřenku. Ze schodů za námi do chodby sešla mladá dívka podobná Siriusovi. "Vezmu tvé rodiče na jednu nebezpečnou misi, dokážeš se o bratra postarat?" Ptala jsem se malé Blackové. "Neměj obavy, všechno zvládneme. Ale dej mi na ně pozor, víš, že máma a táta jsou..." "Všechno berou až příliš vážně, já vím. Neboj, budou v bezpečí." Přišla jsem blíž k manželům Blackovým, dala jsem jim ruce na ramena a s širokým úsměvem adresovaným Becce jsem nás přemístila.


Harry se teleportoval současně s námi. Všichni jsme se objevili na stole. Manžel už přivedl Lily a Jamese. Když manželé Potterovi uzřeli svého syna tak zůstali stát jako přikovaní. ´Že by jim Remus nic neřekl?´ Prolétlo mi hlavou. ´Stejně jako já Blackovým?´ „Dámy a pánové ráda bych vám představila vašeho syna, kmotřence či dobrého přítele Harryho Jamese Pottera.“ Lily přispěchala ke svému synovi a pevně jej objala. Sirius se díval na strýčka, vlastně svého dvojníka. „Jste tady, abyste chránili Harryho. Pán všeho zla, který tady po setkání s Harrym přežil, porušil jistá pravidla, která by mohla mít za následek rozpoutání pekla. Jak už jsem řekla vy jste tady, abyste Harryho chránili.“ „Co budeš dělat ty?“ Ptal se Rahl. „Pokusím se najít chiméry a démony.“ S tím mě pohltily plameny.


Hledala jsem v té knihovně rodu Rahlů celou noc, ale nalezla jsem vše, co jsem potřebovala, jistě musela jsem pár textů přeložit z vysoké d´haradštiny, ale to pro mě nebyl žádný problém. Harry byl chráněn mými přáteli a manželi. A já jsem se mohla pustit do odstraňování démonů a chimér. „Raši, Sentrosi, Vasi!“ Zvolala jsem. Všechny tři chiméry přišli na můj povel. „Žádám Vás, abyste se opět vrátili domů.“ Nakreslila jsem do vzduchu několik run a otevřela tak bránu do světa, kde chiméry žily několik posledních století. Byly rády, že mohou domů, tady se jim nelíbilo, bylo zde příliš mnoho lidí. Démoni, to byl mnohem tvrdší oříšek. Musela jsem zpět za Harrym, nalézt Lorda Rahla. „O chiméry jsem se postarala. Ale s démony budu potřebovat pomoci, a navíc to musíme zvládnou v rekordním čase, takže navrhuji...“


Já a Lord Rahl musíme vrátit démony přesně tam, kam patří. Armáda světla se zjevila před hradem temného pána. V jejím čele stál Harry Potter, kterému bylo svěřeno srdce Midianu, a Višnu, poslední z rodu Fénixe. Dobro se střetlo se zlem. Nebojovala pouze Višnu a Harry na straně dobra a Pán zla s démony na opačné straně. Démoni tvořili nejbližší obranu temného pána. A tak bojoval mladý Potter s vrahem svých rodičů a já nejmladší z rodu Blacků jsem odstraňovala jednoho démona po druhém.


Armáda, Fénixův řád a někteří ministerští bystrozorové, bojovali proti smrtijedům. Strýček se činil, stejně tak i mí manželé a přátelé. Všichni se rvali za své děti, za své životy, za svobodu. A pak to přišlo. Boj mezi mnou a posledním démonem, který zbyl. Vládce temných příšer uskakoval mým kouzlům už dlouho. Až se stala nehoda, ve kterou nikdo ani nedoufal. Ta bestie uskočila před paprskem kletby smrti a ta narazila do zad Thomase Marvola Riddela, bojujícího s Harrym.


Voldemort se svezl na podlahu a vzteklý démon vybuchl. To jediné, na čem mi záleželo bylo Harryho zdraví. Zaštítila jsem jej tedy vlastním tělem. Tak skonala poslední z Fénixova rodu. Odevzdala svůj život místo chlapce, který přežil. A nebo ne?


Obklopovalo mě bílé světlo. Když jsem zaslechla hrozivý hlas. „Byla´s odsouzena nejvyšší radou k životu!“ Nestihla jsem už nic říct, poděkovat, zeptat se, co ta nejvyšší rada je, nebo kdo v ní zasedá, prostě nic. Pak okolo mě nebylo vidět nic, jen temnota, nicota, prázdnota. Visela jsem tam asi 10 minut a začínalo mi to lézt na nervy, to ticho a klid. Nechala jsem se pohltit plameny, což bylo přesně to, co jsem měla udělat. Připadala jsem si jako opravdový fénix prožívající ohňový den. Pak jsem se zjevila před velkolepou budovou v plamenech. Po chvíli jsem poznala sídlo Pána Všeho zla. Takže jsme zvítězili! S úsměvem jsem se přemístila k Harrymu a srdci Midianu.


Kornelius Osvald Popletal odebral Harrymu srdce Midianu a chtěl jej zabavit, jako důkazní materiál v případu Dlouhodobé manipulace s ministerstvem, který Popletal vedl proti Fénixovu řádu, Harrymu Potterovi, jeho rodině, přátelům a těm dvěma neznámým, muži a ženě. Tvrdilo se, že Lily a James Potterovi předstírali smrt a že oni a Sirius Black jsou smrtijedy. O Bumbálovi se tvrdilo, že chtěl z diskreditovat ministerstvo, a pak usednout do kanceláře ministra kouzel. Co se týče Fénixova řádu, tak měl pomáhat Brumbálovi. A Harry James Potter byl obviněn jako komplic všech. Popletal nechal všem odebrat hůlky a Potterovi zabavil srdce Midianu, jako důkazy. Vše se seběhlo strašně rychle, obvinění se ani nenadechli a už seděli před soudním tribunálem s okovy na rukou. Nikdo však nevěděl, kdo je ta žena v rudých šatech, kdo je ten muž v černém a nikdo nechápal, jak je možné, že Sirius Black a Remus Johnatan Lupin sedí v soudní síni dvakrát. Začal soudní proces a mezi obžalované a soudce, samotného ministra kouzel, se přemístila jakási dívka s ohnivými křídly. Kdo nebo co je zač? Člověk s křídly a schopnostmi fénixe? Vždyť to je nemožné.


Stanula jsem před Korneliem Osvaldem Popletalem, když jsem se rozhlédla po okolí, poznala jsem soudní síň na ministerstvu kouzel. Moji manželé, přátelé a rodina seděla s řetězy na rukách. Nic jsem nechápala. Když tu jsem uviděla srdce Midianu rudé jako krev. Vzala jsem si jej opět pod svou ochranu. Načež se Popletal probral z překvapení. „Kdo jste a co si myslíte, že děláte?“ Řval po mě. Já mu však vůbec nevěnovala pozornost, zavěsila jsem si artefakt na krk a přivolala si zápis z dnešního soudního přelíčení.


Přelétla jsem očima všechna obvinění a nevěřícně se podívala na ministra. „To myslíte vážně?“ Ptala jsem se. „Jistě, jsou to rebelové a smrtijedi.“ Dívala jsem se na něj, jako třaskavý skvorejš na sekáček na maso. "Korneliusi!" Zařvala jsem. "Místo toho, abys svoje chyby napravoval, děláš další a mnohem větší." Ministr kouzel a další dva bystrozoři mě konečně poznali. "S-Slečno, to to jste vy?" Ujišťoval se hloupě ministr. Zamračila jsem se na něj takovým způsobem, že se zase přikrčil. "Co si to dovolujete?" Ptala se tlustá dáma v růžových šatech. "Vy se do toho nemontujte Umbridgeová, nebo splním své hrozby a Vy pošupajdíte k ledním medvědům." I Dolores nyní docvaklo, kdo jsem a Harrymu taky. "Tak, co bude, Korneliusi?" "J, Já." Zase jsem ho viděla koktat, ale jelikož jsem byla naštvaná na nejvyšší možnou úroveň, tak mě pohltily plameny. To už ministr psychicky nevydržel a omdlel. Obrátila jsem se čelem k obžalovaným. "Jak vidno, Anglie má silného vůdce, nic ho neskolí." Polovina soudní síně se rázem válela smíchy kdesi na podlaze. "Pěkná křídla, lady Rahl." ´Co to ten Rahl plácá?´ Nechápala jsem. Ale jakmile jsem se jen trošičku ohlédla, spatřila jsem opravdová křídla, nyní již jsem byla bezesporu Lady Fénix. "Opravdu moc pěkná, lady Lupin." Nenechal se manžílek zahanbit. "Asi Vás budu muset svazovat častěji, tolik krásných poklon na jednou." Manželé se na sebe vyděšeně podívali. To donutilo zbylé osazenstvo síně, aby se také odporoučeli k zemi smíchy.


Když už smích utichal začal se pro změnu rozléhat můj hlas. "Tato obvinění jsou směšná. Vím, že je to složité, ale Lily a James Potterovi se obětovali za svého syna, aby on mohl žít, a protože byl ve velikém nebezpečí, požádala jsem svého manžela, aby byl Harrry svěřen pod ochranu Pobertů tedy Jamese Pottera, Remuse Johnatana Lupina a Siriuse Blacka. Jak jste jistě už slyšeli, Sirius byl zbaven všech obvinění, protože nezradil svého přítele, a protože není smrtijedem. Proto zde vidíte některé obžalované dvakrát a některé z nich vůbec neznáte. Nyní mi dovolte, abych Vám představila svého druhého manžela. Lorda Alrika Rahla, vládce D´Hary." Muž v černém vstala, a pak se opět posadil. "Toto je Glendora Arven Black, má přítelkyně, matka mé kmotřenky, která si vzala Siriuse Blacka, toho kterého jsem požádala, aby přišel z jiného času. Nemusíte vědět odkud jsem je přivolala, to není podstatné a na víc by vám to stejně mnoho neřeklo. Každopádně Lily, James, Sirius a Glad sem přicestovali, aby pomohli, a to se jim podařilo. Co se týče Albuse Brumbála, nikdy si nepřál být ministrem kouzel, tak proč by měl tak rychle měnit svůj názor. Pan Lónik, myslím bývalého ministra kouzel, žádal Brumbála, aby se stal ministrem, ale Brumbál odmítl. Tak tedy když není vinný Albus Brumbál, pak nemůže být ani nikdo z Fénixova řádu. A nakonec Harry James Potter obviněn jako komplic přítomných. Vzhledem k tomu, že jsou přítomní nevinní, pak je i Harry nevinen. Máte někdo nějaké otázky? Pochybnosti?" Ptala jsem se po vyvrácení všech obvinění.


Jelikož se rozléhalo ticho a nikdo nic neřekl pokračovala jsem. "Jmenuji se Višnu Hathor Lucka Eva Gymiekis Vlček Trefil Lupin Rahl Wolff Black a jako Lady Fénix Vás zprošťuji všech obvinění." Popletal můj rozsudek druhý den potvrdil svým podpisem. Kouzelnický svět oslavoval porážku Temného pána a v rámci svých možností byli všichni šťastní. A co Brumbál, Snape, Potterovi, Blackovi, strýček, manželé a Remus? Byli šťastní, také protože jsem mezi našimi světy nechala průchod a tak mohl Harry za svými rodiči a oni za ním. Navíc mladý Potter získal dva kmotry. Remus si vzal Tonksovou a mají syna. A strýček má mě a Harryho a až jednou nalezne tu pravou, budeme ho v jeho lásce podporovat a budeme šťastní s ním. A co já? Dohodla jsem se s Brumbálem a vyučuji Obranu proti černé magii. Myslím, že to jak to dopadlo vyhovuje všem. A do budoucna? To je ve hvězdách, ale vězte, že doufám ve šťastné konce.
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one